Σωριάστηκε ο Δώνης! “Έφαγε” ποτήρι στο κεφάλι [vids]

Δώνης
ΦΩΤΟ youtube

Ένα περιστατικό που θυμίζει πολύ αυτό που έγινε στην Τούμπα με τον Όσκαρ Γκαρθία, διαδραματίστηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα της Ομόνοιας με τον ΑΠΟΕΛ (0-2) για τα κυπριακά πλέι οφ.

Ο ΑΠΟΕΛ μπήκε με νίκη στα πλέι οφ της Κύπρου, επικρατώντας εκτός έδρας της Ομόνοιας με 2-0, αλλά η αναμέτρηση στιγματίστηκε από το αντικείμενο που πέτυχε τον Γιώργο Δώνη στις καθυστερήσεις.

Πιο συγκεκριμένα, ο Γιώργος Δώνης πανηγύρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων το δεύτερο γκολ του ΑΠΟΕΛ, όταν δέχθηκε στο κεφάλι ένα ποτήρι με νερό από τους οπαδούς της Ομόνοιας και έπεσε στο έδαφος σε ημιλιπόθυμη κατάσταση.

Δώνης

Ο Έλληνας προπονητής σηκώθηκε με τη βοήθεια των συνεργατών του και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια (συνέχισε να δέχεται αντικείμενα από τους οπαδούς), με το ματς να ολοκληρώνεται κανονικά. Ο Δώνης παρουσιάστηκε κανονικά στη συνέντευξη Τύπου, χωρίς μάλιστα να αναφερθεί στο περιστατικό.