Συντριβή για τη Μπάγερν Μονάχου! Χωρίς νίκη για 4ο ματς οι “Βαυαροί” – video

Για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι, η Μπάγερν έμεινε μακριά από τη νίκη και με τη νέα γκέλα της πρωτάθλημα, άρχισε τη… μουρμούρα και για το Νίκο Κόβατς στον πάγκο, μετά και το “βαρύ” 3-0 από την Γκλάντμπαχ, μέσα στο Μόναχο.

Μετά από τρία συνεχόμενα ματς χωρίς νίκης σε Γερμανία και Ευρώπη, η Μπάγερν Μονάχου γνώρισε και τη “συντριβή” στην έδρα της από τη Γκλάντμπαχ με 3-0, δημιουργώντας έντονα προβλήματα και στο εσωτερικό της ομάδας, αφού υπάρχει αμφισβήτηση στο πρόσωπο του Νίκο Κόβατς.

Οι “Βαυαροί” μπήκαν νωχελικά στο παιχνίδι με την Μπορούσια και το “πλήρωσαν” από νωρίς, με τον Πλέα στο 10ο λεπτό να κάνει το 1-0 και τον Στίντλ 6 λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του.

Η Μπάγερν προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο μέρος, με τον Κροάτη τεχνικό της να περνάει στο ματς και τους Γκναμπρί και Ριμπερί, όμως δεν κατάφερε και πάλι να σκοράρει για να δεχθεί τελικά και τρίτο τέρμα στο 880 λεπτό, με τον Χέρμαν να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του, μέσα στο Μόναχο.