Σάββατο, 27 Απρ.

Θέλει δουλειά ο Ατρόμητος! “Τριάρα” από Νότιγχαμ – video

Ο Ατρόμητος ηττήθηκε με 3-0 από τη Νότιγχαμ Φόρεστ σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθη στο Περιστέρι.

Πολύ δουλειά έδειξε ότι χρειάζεται ακόμα ο Ατρόμητος, ο οποίος δεν μπόρεσε να φανεί ιδιαίτερα ανταγωνιστικός απέναντι στην Νότιγχαμ Φόρεστ, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθη στο Περιστέρι, ενόψει των αγώνων για τα προκριματικά του Europa League στο τέλος του μήνα.

Οι Περιστεριώτες δεν κατάφεραν να παρουσιάσουν καλό πρόσωπο, αδυνατώντας να δημιουργήσουν απειλητικές φάσεις μπροστά από την εστία της αγγλικής ομάδας.

Στο 19′ ο Αμεόμπι άνοιξε το σκορ με προβολή, με την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου να αδυνατεί να φανεί ιδιαίτερα απειλητική στη συνέχεια του αγώνα.

Στο 64′, ο Ντόουσον έκανε το 2-0, με τον Ατρόμητο να χρειάζεται 79 λεπτά για να κάνει μία καλή ευκαιρία. Ο Μανούσος σούταρε και ανάγκασε τον Παντιλίμον να πέσει και να μπλοκάρει. Στις καθυστερήσεις, ο Λόλεϊ με ένα υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.