Πεντακάθαρο γκολ! Το οφσάιντ που… έσωσε τον Ολυμπιακό! [pic]

Ολυμπιακός βρέθηκε κοντά στην πρώτη απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα, όμως χάρη στο γκολ του Χασάν στο 92ο λεπτό πήρε τελικά το διπλό κόντρα στον Πανιώνιο, με 0-1. Νωρίτερα βέβαια χρειάστηκε και τη βοήθεια του επόπτη για να μη βρεθεί πίσω στο σκορ, αφού ακυρώθηκε πεντακάθαρο γκολ του Μασούρα, στο 63ο λεπτό, ως οφσάιντ.

Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος από τον Ολυμπιακό στη Νέα Σμύρνη, όμως ηττήθηκε τελικά με 0-1 χάρη σε γκολ του Χασάν, αλλά και μία 100% λανθασμένη υπόδειξη του επόπτη στο 63ο λεπτό του αγώνα.

Με το σκορ στο 0-0, ο Μασούρας βρέθηκε απέναντι από τον Γιαννιώτη και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0, το οποίο πήρε όμως πίσω τελικά ο διαιτητής, μετά την υπόδειξη του βοηθού του, για οφσάιντ του επιθετικούς των γηπεδούχων.

Τελικά όπως φάνηκε και από τα ριπλέι του συνδρομητικού καναλιού, ο Μασούρας όχι μόνο δεν ήταν εκτεθειμένος μπροστά από την άμυνα του Ολυμπιακού, αλλά καλυπτόταν τουλάχιστον δύο μέτρα από τον τελευταίο αμυντικό των “ερυθρολεύκων”.