Τράβηξε… ζόρι αλλά προκρίθηκε η Γιουνάιτεντ! Ο Μάτα το “χρυσό’ γκολ κόντρα στη Γουλβς [video]

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δυσκολεύτηκε πολύ αλλά τελικά επικράτησε με 0-1 της Γουλβς, στον επαναληπτικό του 0-0 του “Μολινό”, και πήρε την πρόκριση για τους “32” του Κυπέλλου Αγγλίας.

Δύσκολη πρόκριση στους “32” του Κυπέλλου Αγγλίας πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που επικράτησε της Γουλβς με 1-0 στο “Ολντ Τράφορντ”. Ο επαναληπτικός του 0-0 στο “Μολινό” ήταν ένα εξίσου αμφίρροπο παιχνίδι και χρειάστηκε το γκολ του Χουάν Μάτα στο 67΄, μετά από ασίστ του Μαρσιάλ για να κριθεί υπέρ των “κόκκινων διαβόλων”, ενώ στο πρώτο ημίχρονο είχε ακυρωθεί, μέσω VAR, γκολ του Νέτο για τους φιλοξενούμενους στο 10ο λεπτό, αφού ο Πορτογάλος χρησιμοποίησε το χέρι του για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

“Τρελό” ματς έγινε στο “Μπράντον Παρκ” της Καρλάιλ, όπου η Κάρντιφ επικράτησε με 4-3 της γηπεδούχου ομάδας, η οποία προηγήθηκε στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 3-1 και 4-2, πριν το τελικό 4-3 που διαμόρφωσε ο ΜακΚίρντι (δύο γκολ) στο 64΄.