Τραυματίστηκε ο Μανωλάς, “γκέλαρε” η Ρόμα [vid]

Ρόμα
twitter.com/OfficialASRoma

“Πετάει” βαθμούς η Ρόμα και τις.. ελπίδες της για διεκδίκηση του πρωταθλήματος. Οι “τζιαλορόσι” έφεραν 1-1 μέσα στο Ολίμπικο με την Σασουόλο, ενώ είδαν τον Κώστα μανωλά να γίνεται αναγκαστική αλλαγή.

Η Ρόμα δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την έδρα της, έφερε 1-1 μέσα στην έδρα της με τη Σασουόλο, ενώ είδε τον Κώστα Μανωλά να γίνεται αναγκαστική αλλαγή με την έναρξη της επανάληψης (σ.σ. αποχώρησε με ενοχλήσεις στο αριστερό του πόδι).

Οι “τζιαλορόσι” είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 31′ με τον Πελεγκρίνι.

Αντί όμως να φτάσουν και σε ένα δεύτερο τέρμα που θα “κλείδωνε” τη νίκη, οι γηπεδούχοι… έχασαν στο 78′ το “τρίποντο. Ο Μισιρόλι πήρε την κεφαλιά μέσα απ’ την μεγάλη περιοχή και διαμόρρωσε το τελικό 1-1.

Με την ισοπαλία αυτή, η Ρόμα παρέμεινε στην τέταρτη θέση με 39 βαθμούς, εννέα λιγότερους από την πρωτοπόρο Νάπολι.

Ιστορικό αποτέλεσμα για την Μπενεβέντο. Η νεοφώτιστη και τελευταία του βαθμολογικού πίνακα έκανε την πρώτη της νίκη στην Serie A, επικρατώντας της Κιέβο με 1-0.