14oC Αθήνα

“Τρελό” ματς για τη Μπαρτσελόνα! “Σώθηκε” στο 90′ με απίθανη ανατροπή – video

Σε ένα απίθανο ματς με πέντε γκολ και δύο ανατροπές, η Μπαρτσελόνα πήρε ανέλπιστη νίκη με 2-3 επί της Ράγιο Βαγιεκάνο, παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι και το 87ο λεπτό του αγώνα.

Η Μπαρτσελόνα κατάφερε να παραμείνει στην κορυφή της Πριμέρα Ντιβιζιόν, αν και βρέθηκε κοντά στην “αυτοκτονία” κόντρα σε μία από τις πιο αδύναμες ομάδες του πρωταθλήματος, τη Ράγιο Βαγιεκάνο.

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε άνοιξε το σκορ με τον Σουάρες στο 10ο λεπτό του αγώνα, αλλά ο Πότζο ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 35′ για το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 57′ μάλιστα, ο Άλβαρο Γκαρσία έβαλε τους “μπλαουγκράνα” με την… πλάτη στον τοίχο, κάνοντας το 2-1 για την ομάδα του, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι και το 87ο λεπτό του αγώνα.

Στο σημείο αυτό και ενώ όλα έδειχνα “γκέλα” για τη Μπαρτελόνα, ο Ντεμπελέ έβαλε “φωτιά” στο ματς, ισοφαρίζοντας σε 2-2, για να έρθει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σουάρες, να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και να “σώσει” την ομάδα του, με το τελικό 2-.3.