Παρασκευή, 29 Μαρ.

Χαμένο πέναλτι από Διαμαντάκο στη συντριβή της Ζανκτ Πάουλι! (video)

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος υπέγραψε μια… καταστροφική ημέρα για την Ζανκτ Πάουλι, με χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα στην έδρα της Ντάρμσταντ.

«Βαριά» ήττα με 4-0 γνώρισε η Ζανκτ Πάουλι του Δημήτρη Διαμαντάκου στην έδρα της Ντάρμσταντ, για την 27η αγωνιστική της 2ης κατηγορίας του γερμανικού ποδοσφαίρου.

Ο Διαμαντάκος ολοκλήρωσε την άσχημη ποδοσφαιρική ημέρα των φιλοξενούμενων, με χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα (έστειλε την μπάλα εκτός εστίας).

Να αναφέρουμε πως ο Έλληνας επιθετικός αντικαταστάθηκε την περασμένη αγωνιστική στο 38ο λεπτό του αγώνα της Ζανκτ Πάουλι με τη Νυρεμβέργη, για τακτικούς σκοπούς, γεγονός που έφερε την… έκρηξη του και «γέννησε» πολλά δημοσιεύματα που τον εμφανίζουν στην έξοδο από την ομάδα.