Υπόθεση… δύο λεπτών για Σίτι! “Κατρακυλά” η Τότεναμ – videos

Επιστροφή στις νίκες για την Μάντσεστερ Σίτι, που πέρασε με 2-0 από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας, μια ημέρα πριν το Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ. “Πέταξε” βαθμούς η Τότεναμ μέσα στην έδρα της (1-1 με την Γουότφορντ).

Ήθελε οπωσδήποτε να επιστρέψει στα “τρίποντα” κι έτσι να μην απομακρυνθεί άλλο από την Λίβερπουλ και τα κατάφερε. Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε εκτός έδρας την Κρίσταλ Πάλας με 2-0 και θα περιμένει ένα… δώρο από το αυριανό ντέρμπι των “ρεντς” στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι.

Ένα δίλεπτο… ξέσπασμα προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να δώσει στην ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα τη νίκη, με τους Γκαμπριέλ Ζέσους (39′) και Νταβίντ Σίλβα (41′) να βρίσκουν δίχτυα.

Νέα κακή εμφάνιση για την Τότεναμ, καθώς παραχώρησε, μέσα στο Λονδίνο, ισοπαλία 1-1 στη Γουότφορντ, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής στην Premier League, συνεχίζοντας τα αρνητικά αποτελέσματα των τελευταίων εβδομάδων.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League, ήταν, για μια ακόμη φορά, κακή και βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Ντουκουρέ στο 6ο λεπτό, για να τη γλιτώσει ο Ντέλε Αλι ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1 στο 88′.