Πέμπτη, 2 Μαΐ

Προφητικός Τερίμ στο Ατρόμητος – Παναθηναϊκός: «Είδε» το γκολ του «τριφυλλιού» στις καθυστερήσεις

Φωτογραφία Eurokinissi

Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη με 2-0 στην έδρα του Ατρομήτου και χάρη στο γκολ του Φίλιπ Μλαντένοβιτς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, πανηγύρισε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, με τον Φατίχ Τερίμ να αποδεικνύεται… προφητικός.

Με το σκορ στο 1-0 και το ματς στις καθυστερήσεις, όλα έδειχναν παράταση στο Περιστέρι, αλλά ο Τερίμ “είδε” δεύτερο γκολ του Παναθηναϊκού κόντρα στον Ατρόμητο. «Τώρα είναι μια καλή ώρα για να πετύχουμε το γκολ και να προκριθούμε» γύρισε και είπε στον πάγκο του ο Τούρκος προπονητής, λίγο πριν το 2-0 του “τριφυλλιού”.

Ο Μλαντένοβιτς μετέτρεψε έτσι σε… προφητική τη δήλωση του προπονητή του, αφού στο 90+5′ πέτυχε με κεφαλιά το γκολ που χάρισε τη πρόκριση στους “πράσινους”.

Ο Τερίμ γλίτωσε έτσι και τη νέα παράταση για τον Παναθηναϊκό, μετά το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.