Προκριματικά Μουντιάλ 2022, Γεωργία – Ελλάδα: Τα γκολ της νίκης και τα highlights

ΦΩΤΟ Intime

Χάρις σε δύο γκολ στο φινάλε της αναμέτρησης η εθνική Ελλάδας νίκησε 2-0 την αντίστοιχη της Γεωργίας στο ματς της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου των προκριματικών του Μουντιάλ 2022

Μπακασέτας και Πέλκας χάρισαν πολύτιμη νίκη στην Εθνική ομάδας που έφυγε με τους τρεις βαθμούς από το Μπατούμι της Γεωργίας. Συγκεκριμένα το εύστοχο πέναλτι του αρχηγού Τάσου Μπακασέτα στο 90ό λεπτό και το εξαιρετικό γκολ του Δημήτρη Πέλκα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισαν ένα υπέρ-πολύτιμο «διπλό» στην Εθνική Ελλάδας επί της Γεωργίας με 2-0 στο «Batumi Stadium» στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 και διατήρησαν «ζωντανό» το στόχο της 2ης θέσης του 2ου ομίλου που οδηγεί στα μπαράζ.