Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου: Τρομερός Μπέιλ κράτησε «ζωντανή» την Ουαλία

Ο Γκάρεθ Μπέιλ έκανε φοβερό ματς για την Ουαλία και με δικό του προσωπικό χατ-τρικ της χάρισε τη νίκη με 3-2 μέσα στη Λευκορωσία, διατηρώντας την εθνική ομάδα της πατρίδας του “ζωντανή” στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλο.

Ο εξτρέμ της Ρεάλ Μαδρίτης έχει ξεκινήσει καλά τη σεζόν στην Ισπανία και συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και σε εθνικό επίπεδο, “υπογράφοντας” ένα πολύ σημαντικό διπλό για τους Ουαλούς.

Ο Μπέιλ άνοιξε το σκορ στο ματς μόλις με πέναλτι στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά οι Λευκορώσοι έκαναν την ανατροπή πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο (Λισάκοβιτς -με πέναλτι- 29′ και Σέντκο 31′). Ο αρχηγός της Ουαλίας χρειάστηκε έτσι να φέρει ξανά… τούμπα το ματς, με νέο πέναλτι στο 69′ και… buzzer beater στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.