Σάββατο, 27 Απρ.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Άρσεναλ 0-6: Νέα «εκκωφαντική» νίκη για τους «κανονιέρηδες» στην Premier League

Η Άρσεναλ δεν σταματάει να “πυροβολεί” τον τελευταίο καιρό και πήρε νέα “εκκωφαντική” νίκη με 6-0 στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, πλησιάζοντας ξανά την κορυφή της Premier League.

Μετά τις πεντάρες επί των Μπέρνλι και Κρίσταλ Πάλας, αλλά και την εξάρα επί της Γουέστ Χαμ, η Άρσεναλ “σάρωσε” με το ίδιο σκορ και τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στην Premier League, πετυχαίνοντας πέντε γκολ από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Ο Όντεγκαρντ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα και με ένα αυτογκόλ να “καθαρίζει” το ματς, ακολούθησαν τρεις “κανονιές” από Μαρτινέλι, Χάβερτζ και Ράις, για να βάλει το… κερασάκι στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γουάιτ.

Η Άρσεναλ βρέθηκε έτσι στο -1 από τη δεύτερη θέση και τη Μάντσεστερ Σίτι, όντας παράλληλα μόλις δύο βαθμούς μακριά από τη Λίβερπουλ στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier League, μετά από 27 αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα Αγγλίας.