Τελικός Conference League: Το γκολ με πέναλτι για το 1-0 της Γουέστ Χαμ και η ισοφάριση της Φιορεντίνα σε 1-1

Η Φιορεντίνα και η Γουέστ Χαμ δίνουν μεγάλη “μάχη” στον τελικό του Conference League στην Πράγα, με τους Άγγλους να ανοίγουν το σκορ και τους Ιταλούς να πετυχαίνουν γκολ αμέσως μετά, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μπενραχμά έβαλε… φωτιά στον τελικό του Conference League και στην αγγλική κερκίδα, σκοράροντας με πέναλτι το 1-0 της Γουέστ Χαμ.

Πέντε λεπτά αργότερα όμως, ο Μπεναβντούρα βρήκε επίσης δίχτυα για τη Φιορεντίνα και με το γκολ του έφερε ξανά το παιχνίδι στα… ίσια.

Το γκολ για το 1-0 της Γουέστ Χαμ

Το γκολ για το 1-1 της Φιορεντίνα