“Θρίλερ” το Βαλένθια – Χετάφε! “Τρελό” φινάλε με τρία γκολ (video)

ΑΠΕ

Βαλένθια και Χετάφε ήρθαν ισόπαλες 2-2 στο “Μεστάγια” . Τρία από τα γκολ της αναμέτρησης μπήκαν από το 87′ και μετά – Μια αποβολή για κάθε ομάδα

Δεν μπόρεσε να φτάσει στο “τρίποντο” για 4η σερί αγωνιστική. Η Βαλένθια έφερε 2-2 στο “Μεστάγια” με την Χετάφε, για την 8η αγωνιστική της La Liga, σε ένα ματς που καθήλωσε τους πάντες με το συγκλονιστικό του φινάλε και τις χαμένες ευκαιρίες που είχε.

Ο Μούσα στο 23΄ άνοιξε το σκορ για την Βαλένθια. Οι γηπεδούχοι κρατούσαν τους τρεις βαθμούς της νίκης στα… χέρια τους μέχρι το 87′, παίζοντας μάλιστα από το 56′ με παίκτη λιγότερο, μετά την αποβολή του Κορέιρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Τροία λεπτά όμως πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου, ο Ερνάντεθ ισοφάρισε για την Χεράφε. H ομάδα της Μαδρίτης έφτασε στην ανατροπή του σκορ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Άνχελ Ροντρίγκεθ (1-2), αλλά στο 100΄ ο Σολέρ διαμόρφωσε το τελικό 2-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, «σώζοντας την παρτίδα» για τις «νυχτερίδες».

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε το ματς και η Χετάφε, αφού ο Σουάρες αντίκρισε στις καθυστερήσεις απευθείας κόκκινη κάρτα.