Τρίτη, 7 Μαΐ

Τότεναμ – Γουέστ Χαμ 1-2: Ήττα με ανατροπή για την ομάδα του Ποστέκογλου στην Premier League

Η Τότεναμ ηττήθηκε με 2-1 από τη Γουέστ Χαμ στην εμβόλιμη αγωνιστική της Premier League και έχασε επιπλέον έδαφος στη “μάχη” για τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας του αγγλικού πρωταθλήματος.

Παρότι προηγήθηκε στο παιχνίδι με γκολ του Ρομέρο μόλις στο 11ο λεπτό, η Τότεναμ δεν κατάφερε να “σώσει” ούτε το βαθμό της ισοπαλίας, αφού η Γουέστ Χαμ έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, με γκολ των Μπόουεν και Πράους, πανηγυρίζοντας την 7η νίκη της στη φετινή Premier League.

Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου από την πλευρά της, γνώρισε την 4η ήττα της στο αγγλικό πρωτάθλημα και βρέθηκε εκτός της πρώτης 4άδας στη βαθμολογία του πρωταθλήματος και στο -9 από την πρωτοπόρο Άρσεναλ.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Έβερτον έκανε την έκπληξη και επικράτησε άνετα με 3-0 της Νιούκαστλ, χάρη σε γκολ των Μακλίν, Ντουκουρέ και Μπέτο.