Πέμπτη, 2 Μαΐ

Τότεναμ – Γουέστ Χαμ 1-2: Τρίτη σερί ήττα για την ομάδα του Ποστέκογλου στην Premier League

Από ομάδα του μήνα στην Premier League, η Τότεναμ δεν μπορεί να “σταυρώσει” νίκη! η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου ηττήθηκε εντός έδρας από την Γουέστ Χαμ (2-1), χάνοντας έτσι την ευκαιρία να πλησιάσει τις πρώτες θέσεις, μετά και την ισοπαλία στο χθεσινό, Σίτι – Λίβερπουλ (1-1).

Η Άστον Βίλα του Ουνάι Εμερι είναι φτιαγμένη για μεγάλα πράγματα και το απέδειξε και σήμερα, νικώντας και μάλιστα με ανατροπή, την Τότεναμ με 2-1 στο Λονδίνο, στο πλαίσιο της 13ης ημέρας στην Premier League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Λο Σέλσο στο 22’, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Άστον Βίλα ισοφάρισε με τον Πάου Τόρες και στο 61′ πήρε τη μεγάλη νίκη με τον πρώτο σκόρερ της, Ολι Γουότκινς.

Η Βίλα με τους τρεις αυτούς βαθμούς έφτασε τους 28 και δείχνει ικανή να διεκδικήσει έως το τέλος μια θέση στο Champions League την επόμενη αγωνιστική σεζόν. Η Τότεναμ δείχνει να μην μπορεί να ανακάμψει και παρέμεινε στους 26 β..