15oC Αθήνα

“Τρένο” η Μίλαν – “Διπλό” κορυφής στη Γένοβα (video)

Τι κι αν αγωνίστηκε χωρίς τον ηγέτη της, Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, η Μίλαν πέρασε αλώβητη κι από τη Γένοβα, επικρατώντας της Σαμπτόρια με 2-1 και συνέχισε να οδηγεί την κούρσα στο ιταλικό πρωτάθλημα, ούσα στο +5 από τη δεύτερη Ίντερ και στο +6 από την πρωταθλήτρια Γιουβέντους.

Ο Στέφανο Πιόλι δεν είχε διαθέσιμο τον Σουηδό επιθετικό, αλλά το σύνολο που έχει δημιουργήσει ρολάρει πολύ καλά και χωρίς τον Σουηδό σταρ. Οι «ροσονέρι» προηγήθηκαν 1-0 στο πρώτο ημίχρονο με πέναλτι του Φρανκ Κεσί, που καταλογίστηκε σε χέρι του Γιακούμπ Γιάνκτο και σε φάση που εξετάστηκε από το VAR.

Ο Σάμι Καστιγέχο έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του, σκοράροντας στο 77ο λεπτό, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Άλμπιν Έκνταλ.