Πέμπτη, 2 Μαΐ

Τσέλσι – Φούλαμ 1-0: Μεγαλώνει το νικηφόρο της σερί η ομάδα του Ποτσετίνο

Η Τσέλσι πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στη Φούλαμ μέσα στο “Στάμφορντ Μπριτζ” και πήρε το τρίτο της σερί “τρίποντο” στην Premier League, στην προσπάθεια που κάνει να φτάσει στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Η Τσέλσι επικράτησε της Φούλαμ με 1-0, σε ματς για την 21η αγωνιστική στην Premier League ένα αποτέλεσμα που την απομάκρυνε από την σημερινή της αντίπαλο (έφτασε στο +7).

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο έφτασε στην τρίτη της σερί νίκη στο πρωτάθλημα, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πάλμερ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+4′).

Με τη νίκη αυτή στο πρώτο της ματς για το 2024, η Τσέλσι έφτασε τους 31 βαθμούς και βρίσκεται σ-8 από την τελευταία θέση που οδηγεί στην Ευρώπη, έχοντας όμως παιχνίδι περισσότερο από την Τότεναμ που βρίσκεται εκεί, αλλά και από τις υπόλοιπες ομάδες που έχουν τον ίδιο στόχο (Μπράιτον και Γουέστ Χαμ). Απ’ την άλλη, η Φούλαμ παρέμεινε με 24 βαθμούς.