Τρίτη, 7 Μαΐ

Τσιτσιπάς: Ο Ζβέρεφ θα είναι ο επόμενος αντίπαλος του στους 16 του Paris Masters

Ο Αλεξάντερ Ζβέρεφ θα βρεθεί στο δρόμο του Στέφανου Τσιτσιπά, για την φάση των 16 στο Paris Masters, με τον Γερμανό τενίστα να επικρατεί δύσκολα με 2-1 σετ(6-4, 7-6, 7-6) σε βάρος του Ουγκό Ουμπέρ.

Ο Ζβέρεφ θα είναι ο επόμενος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον αγώνα της Πέμπτης(2/11) σε μια αναμέτρηση με τεράστιο ενδιαφέρον.

Ο Ζβέρεφ Νο.9 της παγκόσμιας κατάταξης δεν είχε εύκολο έργο ενάντια στον Ουγκό Ουμπέρ, με τον Γερμανό τενίστα να παίρνει τη νίκη με 2-1 σετ, σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Αυτή μάλιστα θα είναι η 13η φορά που Τσιτσιπάς και Ζβέρεφ έρχονται αντιμέτωποι, με τον Έλληνα πρωταθλητή να μετρά επτά νίκες και πέντε ήττες.