Τρίτη, 7 Μαΐ
24oC Αθήνα

Μουντιάλ 2018, Πορτογαλία – Ισπανία 3-3 ΤΕΛΙΚΟ: Ανίκητος Ρονάλντο!

ΦΩΤΟ twitter

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο αρνήθηκε να παραδοθεί ακόμη και στην ανωτερότητα της Ισπανίας και με μία τρομερή εκτέλεση φάουλ στο 87′, πέτυχε και το τρίτο τέρμα της Πορτογαλίας, για το τελικό 3-3.

Με τον φοβερό και τρομερό Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ-τρικ, η Πορτογαλία έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας από την Ισπανία, η οποία και είχε κάνει νωρίτερα μεγάλη ανατροπή, από 2-1 σε 2-3.

Το τελικό 3-3 έγραψε με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 87ο λεπτό ο σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Ντιέγκο Κόστα να έχει δύο γκολ για τους Ισπανούς και το Νάτσο να δίνει το προβάδισμα για πρώτη φορά στην ομάδα του Φερνάντο Ιέρο στο 58′.

Παρακολουθήστε LIVE το Πορτογαλία – Ισπανία από το newsit.gr

Στο άλλο παιχνίδι του δευτέρου ομίλου που προηγήθηκε, το Ιράν με βασικούς τους Μασούντ, Ανσαριφάρντ και Χατζισαφί, επικράτησε του Μαρόκο, χάρη σε ένα αυτογκόλ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.