Τρίτη, 19 Μαρ.

Έσπασαν τα δοκάρια

Οι παίκτες της ΑΕΚ συγχαίρουν τον Ισμαελ Μπλάνκο για την επίτευξη του πρώτου τέρματος.

Η ΑΕΚ έμεινε στο 2-2 με την Μπάτε Μπορίσοφ στο Ολυμπιακό Στάδιο με τους παίκτες της να σημαδεύουν τρεις φορές τα δοκάρια!

Οι κιτρινόμαυροι αν και ξεκίνησαν το ματς με τις καλύτερες προϋποθέσεις, με τον Μπλάνκο να σκοράρει στο 17ο δευτερόλεπτο, παρουσίασαν κενά στην αμυντική τους λειτουργία και το πλήρωσαν. Στο 17΄ ο Ροντιόνοφ έκανε το 1-1 και οχτώ λεπτά αργότερα μετά από λάθος του Σάχα οι Λευκορώσοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Βολόντκο.

Στο 34΄η Μπάτε έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Κρίβετς να σημαδεύει το δοκάρι και τέσσερα λεπτά μετά η ΑΕΚ ισοφάρισε μετά από χτύπημα φάουλ του Σκόκο και κεφαλιά του Μαντούκα.

Στο 54΄ο Μαντούκα, στο 77΄ ο Γιάχιτς και στο 78΄ ο Σκόκο σημάδεψαν τα δοκάρια του Βερέμκο, ενώ η Μπάτε τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σιτόφ στο 76΄.