Η Τζένοα αφεντικό στη Γένοβα – Πέρασε από το “Αρτέμιο Φράνκι” η Ίντερ

ΦΩΤΟ REUTERS.
Με γκολ του Ραφίνια η Τζένοα επικράτησε με 1-0 της Σαμπντόρια στο μεγάλο ντέρμπι της Γένοβας, ενώ η Ίντερ επιβλήθηκε με 2-1 της Φιορεντίνα και επέστρεψε στις επιτυχίες σε εξ αναβολής ματς για την Σέριε Α.

Το τέρμα του Ραφίνια έκρινε το ντέρμπι της Γένοβας με την Τζένοα να πανηγυρίζει μία σπουδαία νίκη που την επιτρέπει να κρυφοκοιτάζει την πρώτη εξάδα.

Την ίδια ώρα η Ίντερ κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες περνώντας με 2-1 από τον “Αρτέμιο Φράνκι”. Η Φιορεντίνα βρέθηκε πίσω στο σκορ από το αυτογκόλ του Καμπορέσε στο 6ο λεπτό, όμως ο Πασκουάλ έφερε το ματς στα ίσα στο 33ο λεπτό. Με τον Τζιαμπάολο Πατζίνι να σκοράρει στο 62΄ η Ιντερ νίκησε με 2-1 επί της Φιορεντίνα και μείωσε στο -5 από την κορυφή.