Ειδήσεις ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΤΖΟΚΕΡ· ΚΑΙΡΟΣ Λιακάδα 32 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Ξεκιίνησε το πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου

Ξεκιίνησε το πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου
ΦΩΤΟ EUROKINISSI.
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 12.06.2010 | 12:23
Πρώτη δημοσίευση: 12.06.2010 | 12:23

Με τη συμμετοχή 1000 αθλητών διεξάγεται στο Παμπελοποννησιακό στάδιο της Πάτρας το πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου ανδρών, γυναικών και νέων.

Το πρώτο μεγάλο τεστ για τους Έλληνες αθλητές θα είναι το πανελλήνιο πρωτάθλημα. Όλα τα μεγάλα ονόματα του στίβου θα βρεθούν το διήμερο 12-13/6 στην Πάτρα και θα προσπαθήσουν να ξεκινήσουν με το δεξί τις φετινές τους υποχρεώσεις.

Η Πάτρα στο τέλος Ιουνίου θα φιλοξενήσει και το διεθνές μίτινγκ "Πάτρα 2010" με τη συμμετοχή μεγάλων ονομάτων.

Το πρόγραμμα του διημέρου:

Σάββατο (12/06)

09.00 Σφυροβολία Γ (αγώνας επιλογής, όριο 50.00μ)
09.30 Επί κοντώ Γ (αγώνας επιλογής, όριο3.60μ)
09.30 Ύψος Α (αγώνας επιλογής, όριο 2.08μ)
09.30 Τριπλούν Α (αγώνας επιλογής, όριο 15.40μ)
09.45 Δισκοβολία Γ (αγώνας επιλογής, όριο 44.00μ)
09.45 100μ εμπόδια Γ (προκριματικές σειρές)
10.00 110μ εμπόδια Α (προκριματικές σειρές)
10.30 Σφαιροβολία Α (αγώνας επιλογής, όριο 16.40μ)
10.30 100μ Γ (προκριματικές σειρές) 10.50
100μ Α (προκριματικές σειρές)
11.00 Μήκος Γ (αγώνας επιλογής, όριο 5.90μ)
11.15 Ακοντισμός Α ()αγώνας επιλογής, όριο 62.00μ)
11.15 400μ Γ (προκριματικές σειρές)
11.35 400μ Α (προκριματικές σειρές)
--------------------------------------
17.00 Σφυροβολία Γ (Τελικός)
18.00 Επί κοντώ Γ (Τελικός)
18.10 Τριπλούν Α (Τελικός)
19.00 Δισκοβολία Γ (Τελικός)
19.05 110μ εμπόδια Α (Τελικός)
19.15 Ύψος Α (Τελικός)
19.20 100μ εμπόδια Γ (Τελικός)
19.35 100μ Γ (Τελικός)
19.45 100μ Α (Τελικός)
19.50 Σφαιροβολία Α (Τελικός)
19.55 Μήκος Γ (Τελικός)
20.00 400μ Γ (Τελικός)
20.10 400μ Α (Τελικός)
20.20 1.500μ Α (Τελικός)
20.30 1.500μ Γ (Τελικός)
20.30 Ακοντισμός Α (Τελικός)
20.45 3.000μ στιπλ Γ (Τελικός)
21.00 3.000μ στιπλ Α (Τελικός)
21.20 4χ100μ Γ (Τελικές σειρές
21.45 4χ100μ Α (τελικές σειρές)

Κυριακή (13/06)
 
08.30 Σφυροβολία Α (αγώνας επιλογής, όριο 58.00μ) 
09.00 Επί κοντώ Α (αγώνας επιλογής, όριο 4.70μ)
09.00 Τριπλούν Γ (αγώνας επιλογής, όριο 12.80μ)
09.00 Ύψος Γ (αγώνας επιλογής, όριο 1.70μ)
09.15 Δισκοβολία Α (αγώνας επιλογής, όριο 50.00μ)
09.15 400μ εμπόδια Γ (προκριματικές σειρές)
09.35 400μεμπόδια Α (προκριματικές σειρές)
10.00 Σφαιροβολία Γ (αγώνας επιλογής, όριο 13.80μ)
10.00 800μ Γ (προκριματικές σειρές)
10.20 800μ Α (προκριματικές σειρές)
10.30 Μήκος Α (αγώνας επιλογής, όριο 7.50μ)
10.45 Ακοντισμός Γ (αγώνας επιλογής, όριο 46.00μ)
10.45 200μ Α (προκριματικές σειρές)
11.10 200μ Γ (προκριματικές σειρές)
----------------------------------------
16.15 Σφυροβολία Α (Τελικός)
17.00 Επί κοντώ Α (Τελικός)
17.00 Τριπλούν Γ (Τελικός)
17.40 Δισκοβολία Α (Τελικός)
18.00 400μ εμπόδια Γ (Τελικός)
18.10 Ύψος Γ (Τελικός)
18.15 400μ εμπόδια Α (Τελικός)
18.25 200μ Γ (Τελικός)
18.35 200μ Α (Τελικός)
18.40 Σφαιροβολία Γ (Τελικός)
18.40 Μήκος Α (Τελικός)
18.45 800μ Γ (Τελικός)
18.55 800μ Α (Τελικός)
19.05 5.000μ Α (Τελικός)
19.10 Ακοντισμός Γ (Τελικός)
19.25 5.000μ Γ (Τελικός)
19.55 4χ400μ Γ (Τελικές σειρές)
20.15 4χ400μ Α (Τελικές σειρές)


   Διαδώστε αυτό το άρθρο