Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λίγα Σύννεφα 10 Αθήνα Αναλυτικά

Superleague ΤΕΛΙΚΑ

Τελευταία ενημέρωση: 22.04.2012 | 20:56
Πρώτη δημοσίευση: 22.04.2012 | 18:08

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την εξέλιξη των αναμετρήσεων Δόξα Δράμας – ΑΕΚ 1-1 , Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 3-3, Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος 2-0, ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννινα 0-2

Δόξα Δράμας – ΑΕΚ 1-1

ΛΗΞΗ του αγώνα

82' Διαμαρτυρίες της ΑΕΚ για πέναλτι. Ο Λυμπερόπουλος σούταρε μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο απλωμένο χέρι του Γελαδάρη, αλλά ο διαιτητής έδειξε "παίζετε"

79' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λαγός στη θέση του Αργυρίου

70' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-1. Λάθος στην άμυνα της Δόξας και κάθετη πάσα του Φούντα, ο Λεονάρντο με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε

64' Αλλαγή για τη Δόξα. Ο Ψυχογιός στη θέση του Κατσικογιάννη

63' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γεωργέας στη θέση του Βάργκας

61'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκούντγιονσεν στη θέση του Γκερέιρο. Ο Ισλανδός επανέρχεται στους αγωνιστικούς χώρους μετά από αρκετούς μήνες. Είχε τραυματιστεί σοβαρά στο παιχνίδι του πρώτου γύρου με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ

57' ΓΚΟΛ για την Δόξα, 1-0. Σοβαρό λάθος του Μανωλά, ο Κυβελίδης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Κωνσταντόπουλο

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για την Δράμα. Ο Ρούτσης στη θέση του Τσιμπλίδη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δεν μπορεί να βρει ρυθμό η ΑΕΚ. Κακό θέαμα και από τις δυο ομάδες

29' Δυνατό σουτ του Βάργκας έξω από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Σέρεμετ

24' Φάουλ του Λεονάρντο από αριστερά, η μπάλα κατευθείαν στα χέρια του Σέρεμετ

4' Σέντρα του Λυμπερόπουλου από αριστερά, απελπιστικά άστοχη η κεφαλιά του Αργυρίου

1' Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις απ' το Καυτανζόγλειο
:

Δόξα Δράμας: Σέρεμετ, Τριποτσέρης, Γκαρακλίδης, Βέρτζος, Τσιμπλίδης, Λίμα, Κατσικογιάννης, Αμπουμπακάρι, Ουέλινγκτον, Κυβελίδης, Κουμπρόγλου

ΑΕΚ: Κωνσταντόπουλος, Μανωλάς, Γκερέιρο, Λεονάρντο, Κάρλος, Αργυρίου, Βάργκας, Λυμπερόπουλος, Μπουγαΐδης, Εγγλέζου, Φούντας

Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ 4-3

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 4-3. Ο Μαχαίρας με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Χαλκιά

87' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 3-3. Ο Πόποβιτς γύρισε από αριστερά και ο Ναπολεόνι με προβολή έφερε το παιχνίδι στα ίσα

83' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-3. Κόρνερ του Πάμπλο Γκαρσία από δεξιά, ο Λισγάρας με κεφαλιά προς τα πίσω έστειλε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Παπάζογλου με το κεφάλι την προώθησε στα δίχτυα

78' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-2. Σέντρα του Φωτάκη από δεξιά, ο Ιβιτς κατέβασε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και με σουτ την έστειλε στα δίχτυα

50' Μεγάλη ευκαιρία για ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης αμαρκάριστος μέσα από τη μικρή περιοχή επιχείρησε το σουτ, αλλά ο Στρατηλάτης ενστικτωδώς με το ένα χέρι έδιωξε εντυπωσιακά

48' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 2-1. Υπέροχη προσπάθεια απ' τον Βασιλείου, που μπήκε στην περιοχή έπιασε το δυνατό σουτ από πλάγια δεξιά θέση και νίκησε τον Χαλκιά

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης στη θέση του Λάζαρ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43' Ο Τσιρίλο με τακουνάκι έστρωσε στον Αθανασιάδη, ο τελευταίος επιχείρησε το σουτ λίγο μπροστά από την άσπρη βούλα, αλλά ο Στρατηλάτης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε

42' Βολέ του Κόρμπου από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Χαλκιάς έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

41' Σέντρα του Λίνο από τα αριστερά, κεφαλιά του Φωτάκη, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και πέρασε ένα μέτρο δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Στρατηλάτη

23' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-1. Σουτ του Ζησόπουλου από το σημείο του πέναλτι, ο Μαλεζάς πάνω στη γραμμή απόκρουσε, αλλά ο Μελισσάς με νέο σουτ από τη μικρή περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσα

21' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-1. Κάθετη μπαλιά του Λάζαρ, ο Αθανασιάδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

12' Σουτ Αποστολόπουλου από τα δεξιά έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγα μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι

10' Χωρίς κάποια αξιόλογη ευκαιρία το παιχνίδι μέχρι τώρα. Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν μπορεί να πλησιάσει την περιοχή του Στρατηλάτη

Οι συνθέσεις από την Λιβαδειά:

Λεβαδειακός: Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Μελισσάς, Λισγάρας, Κουτσόπουλος, Κόρμπος, Ζησόπουλος, Πόποβιτς, Μεντί, Ναπολεόνι, Βασιλείου

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Αποστολόπουλος, μαλεζάς, Τσιρίλο, Λίνο, Γκαρσία, Παναγιωτούδης, Φωτάκης, Λάζαρ, Νιμανί, Αθανασιάδης

Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος 2-0

Λήξη αγώνα

81' Μεγάλη ευκαιρία για Πανιώνιο. Κάθετη πάσα του Σκέμπρι, ο Κούρντι σούταρε από το ύψος του πέναλτι και δεξιά, ο Γεωργακόπουλος έδιωξε και ο Κούρος ολομόναχος με το τέρμα δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα

74' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Πόγκατιτς στη θέση του Μιχαηλίδη

73' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σολάκης αντί του Μπακασέτα

70' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σκέμπρι αντί του Αντούνιες

69' ΓΚΟΛ απ' τον Αστέρα, 2-0. Εκπληκτικό γκολ απ' τον Ράγιος. Ο Ισπανός με σουτ από πλάγια θέση αριστερά, έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυρο του Μιχαηλίδη

58' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γκέζος αντί του Αναστασόπουλο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 1-0. Σέντρα του Ράγιος από δεξιά, ο Έγκον με το στήθος έστρωσε στον Μπακασέτα, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι με σουτ άνοιξε το σκορ

8' Ο Αντούνες εκτέλεσε φάουλ η μπάλα κόντραρε άλλαξε πορεία αλλά ο Γεωργακόπουλος μπλόκαρε

Οι συνθέσεις απ' την Τρίπολη:

Αστέρας: Γεωργακόπουλος, Αργυρόπουλος, Πιπίνης, Κουρμπέλης, Φορμίκα, Άλβαρεζ, Λαδάκης, Εγκον, Ράγιος, Μπακασέτας, Φρανκού

Πανιώνιος: Μιχαηλίδης, Κούρντι, Κουλουχέρης, Πιέρ, Αναστασόπουλος, Κούρος, Σάμαρης, Αντούνες, Ντιμπαλά, Μενδρινός, Σταυροθανασόπουλος

ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννινα 0-2

Λήξη αγώνα

74' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ντε Βινσέντι στη θέση του Τζάνη.

72' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-2. Ο Τζάνης εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Βίλα από πολύ κοντά κατάφερε να τη στείλει στα δίχτυα στην άδεια εστία

65' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Ταυλαρίδη να δίνει τη θέση του στον Μπούρμπο.

63' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-1. Ο Γεωργίου κέρδισε τη μπάλα στη μεσαία γραμμή, βγήκε στην αντεπίθεση και έστρωσε στον Τζάνη. Αυτός με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σαχσανίδη, ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Απειλητικός στα πρώτα λεπτά του αγώνα ο ΟΦΗ. Προσπαθεί να απειλήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα

5' Τακουνάκι του Ουκάρ, μετά από σέντρα του Λόπεθ, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία των φιλοξενούμενων

Οι συνθέσεις από το Γεντί Κουλέ:

ΟΦΗ: Σαχσανίδης, Βερόν, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Ζορμπάς, Πίτσος, Ουκάρ, Σόουζα, Χόρχε Θόπεθ, Ζόρντι Λόπεζ

ΠΑΣ: Φεγκρούς, Πάντος, Μιχαήλ, Πατσατζόγλου, Τζημόπουλος, Λίλα, Γιάκος, Γεωργίου, Κυριάκος, Τζανής, Βίλα