ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης – ΑΕΚ 1-1

Ο Κατσικοκέρης απάντησε στο γκολ του Λυμπερόπουλου και έτσι οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

89′ Ο Αργυρίου τραυματίστηκε και βρίσκεται εκτός αγωνιστικού χώρου.

88′ Κίτρινη στον Βάργκας.

85′ Κίτρινη στον Γιαλούση.

78′
Ο Γιαλούσης στη θέση του Τζανακάκη.

74′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Κουτσιανικούλης με εξαιρετική ενέργεια σέρβιρε στον Κατσικοκέρη και αυτός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αραμπατζή.

74′ Ο Λαγός έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση αλλά γύρισε κάκιστα τη μπάλα και έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ.

73′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Κυριακίδης με ωραίο σουτ άγγιξε το γκολ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

70′ Ο Καφές στη θέση του Κλωναρίδη.

63′ Καλό σουτ του Κατσικοκέρη που πέρασε άουτ.

60′ Ο Κατσικοκέρης στη θέση του Μπέτο.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σιαλμάς από πολύ κοντά δεν κατάφερε να σημαδέψει εστία.

56′ Κίτρινη στον Τζανακάκη.

56′ Δυνατό σουτ του Μπέτο που κατέληξε στην αγκαλιά του Αραμπατζή.

49′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλός εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Εργοτέλη και με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ.

47′ Κίτρινη στον Κυριακίδη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Γκερέιρο στη θέση του Χοσέ Κάρλος

ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη.

43′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κοντοές στη θέση του τραυματία Μπουγαϊδη.

35′ Κίτρινη στον Ρίκκα.

Πολύ έντονη βροχόπτωση στην Κρήτη.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Μπούντιμιρ που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά χρησιμοποίησε το χέρι του.

21′ Ο Κλωναρίδης έκανε ωραίο δεξί σουτ με τον Πίρσον να διώνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Κακό ματς στο πρώτο 20λεπτο χωρίς ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Σέντρα στον αγώνα

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Πίρσον, Σαρρής, Χίμπλινγκερ, Μπέτο (60′ Κατσικοκέρης), Σασιασβίλι, Φραγκουλάκης, Μπούντιμιρ, Τζανακάκης (78′ Γιαλούσης), Κυριακίδης, Κουτσιανικούλης, Ολίσε.

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Αραμπατζής, Κλωναρίδης (70′ Καφές), Δέλλας, Λαγός, Αργυρίου, Σιαλμάς, Μπουγαϊδης (43′ Κοντοές), Βάργκας, Λυμπερόπουλος, Κάρλος (46′ Γκερέιρο), Ρίκκα.

Διαιτητής: Αρετόπουλος