ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Άρης 2-1

Σπουδαίο ματς στη Λιβαδειά με τον Λεβαδειακό να αναγκάζει τον Νίκο Πασσιαλή στην πρώτη του ήττα στον πάγκο του Άρη.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Βελλίδης είχε βγει μπροστά, οι παίκτες του Λεβαδειακού έκλεψαν τη μπάλα αλλά ο Μάρτινς σημάδεψε το δοκάρι.

91′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Η μπάλα πέρασε από όλους όμως ο Παπαζαχαρίας βρήκε αέρα από πλεονεκτική θέση/

90′ Σουτ του Γιαννιώτα, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

89′ Ο Βασιλείου δίνει τη θέση του στον Μαχαίρα.

84′ Ο Νικολακάκης στη θέση του Μουλόπουλου.

80′ Ο Τσουκάνης στη θέση του Κανούλα.

74′ Ο Μίλιεβιτς δίνει τη θέση του στον Ρομέου.

67′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Πόι απέναντι στον Βελλίδη, σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη έκανε άλλη μία σπουδαία απόκρουση.

65′ Ο Αντωνιάδης στη θέση του Οικονομόπουλου.

56′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου έπιασε την κεφαλιά, ο Παντίδος έκοψε προσωρινά, η μπάλα έφτασε στον Κόρμπο με τον Βελλίδη να κάνει σπουδαία επέμβαση.

49′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Γκέσιος είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Μετά από φάση διαρκείας ο Βασιλείου με ψαλίδι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.

40′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Κανούλας με διπλή προσπάθεια κατάφερε να βρει για πρώτη φορά δίχτυα στο φετινό πρωτάθλημα.

37′ Σημαντική ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκέσιος από καλή θέση έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Παντίδο.

22′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Ζησόπουλος με καταπληκτικό τρόπο άνοιξε το σκορ. Ο Πόι πέρασε εντευπωσιακά τον Παπαζαχαρία, γύρισε τη μπάλα και ο Ζησόπουλος με τακουνάκι! έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

19′ Ατομική προσπάθεια του Μάρτινς ο οποίος σούταρε χωρίς δύναμη και ο Βελλίδης μπλόκαρε.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Γκέσιο.

4′ Σουτ του Καπετάνου, μπλόκαρε εύκολα ο Κυριακίδης.

Σέντρα στον αγώνα

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Μεντί, Γεωργίου, Μιλιεβιτς (74′ Ρομέου), Ζησόπουλος, Βασιλείου (89′ Μαχαίρας), Πόι, Μάρτινς, Κόρμπος, Χοσέμι, Μουλόπουλος (84′ Νικολακάκης)

Άρης (Νίκος Πασσιαλής): Βελλίδης, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Οικονομόπουλος (65′ Αντωνιάδης), Καπετάνος, Γκέσιος, Γιαννιώτας, Μαργαρίτης, Κανουλας (80′ Τσουκάνης), Νταμαρλής, Ψυχογιός.

Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος (ΕΠΣ Αθηνών)