ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 0-1

Με το γκολ του Σίλβα Κλέιτον ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες μετά από 3 συνεχόμενες ήττες.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

97′ Ο Μαυρίας στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.

93′ Κίτρινη κάρτα στον Καρνέζη.

89′ Ο Καμπάνταης στη θέση του Κάλαϊτζιτς.

84′ Μετά από 8 λεπτά το ματς συνεχίζεται.

76′ Τρίτη διακοπή στο ματς αφού οι οπαδοί του ΟΦΗ έχουν ανάψει καπνογόνα και εχουν βάλει φωτιά σε πανό του Παναθηναϊκού.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.

73′ Ο Καραγκούνης στη θέση του Κλέιτον.

68′ Ο Λόπεθ στη θέση του Σίσιτς.

65΄ Κίτρινη κάρτα στον Βάντο.

64′ Ο Λαγός κάνει ντεμπούτο στο πρωτάθλημα, στη θέση του Νίνη.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Βερόν.

62΄ Κεφαλιά του Ταυλαρίδη, ο Σπυρόπουλος έδιωξε.

59′ Ωραίο σουτ του Βερόν, λίγο πάνω από την εστία του Παναθηναϊκού.

59′ Η πρώτη μεγάλη φάση του ΟΦΗ στο ματς. Ο Μάντζιος από καλή θέση επιχείρησε το διαγώνιο σουτ, με τον Καρνέζη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

55′ Ο Λόπεζ στη θέση του Γαλανόπουλου.

52′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλέιτον βρέθηκε απέναντι στον Σαχσανίδη αλλά ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ απέκρουσε με τα πόδια το πλασέ του Βραζιλιάνου.

49′ Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα.

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουίνσι μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε τον Σαχσανίδη αλλά είδε τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

38′ Διαγώνιο σουτ του Κλέιτον που έδιωξε με τα πόδια ο Σαχσανίδης. Ο Παναθηναϊκός κάνει το καλύτερο του ματς εδώ και πολύ καιρό.

29′ Ωραίο μακρινό σουτ του Νίνη που έφυγε ελάχιστα δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Σαχσανίδη.

25′ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Νίνη, η μπάλα πέρασε από όλους αλλά ο Βύντρα δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του και να τη στείλει στα δίχτυα.

18′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Κλέιτον ο οποίος πέρασε και τον Σαχσανίδη και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

13′ Σουτ του Κάλαϊτζιτς με τον Καρνέζη να διώχνει σε κόρνερ.

8′ Σουτ με το αριστερό του Κουίνσι, μπλόκαρε εύκολα ο Σαχσανίδης.

Ωραίο σουτ του Παπουλή που έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Καρνέζη.

Σέντρα στον αγώνα

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Σαχσανίδης, Βερόν, Γαλανόπουλος (55′ Λόπεζ), Ταυλαρίδης, Μάντζιος, Βάντο, Κάλαϊτζιτς (89′ Καμπάνταης), Γεωργίου, Παπουλής, Μπούρμπος, Σίσιτς (68′ Λόπεθ).

Παναθηναϊκός (Ζεσουάλντο Φερέιρα): Καρνέζης, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βιτόλο, Νίνης (64′ Λαγός), Χριστοδουλόπουλος (97′ Μαυρίας), Κουίνσι, Ζέκα, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Κλέιτον (73′ Καραγκούνης).

Διαιτητής: Τριτσώνης