Άνοιξε… λογαριασμό στην Τουρκία ο Ντρογκμπά (VIDEO)

Πέντε λεπτά χρειάστηκε ο Ντιντιέ Ντρογκμπά για να σημειώσει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Γαλατάσαραϊ και, μάλιστα, εις βάρος της Ακίσασπορ του Φάνη Γκέκα.

Ο κορυφαίος επιθετικός από την Ακτή Ελεφαντοστού αντικατέστησε τον Ουμούτ Μπουλούτ στο 63ο λεπτό και στο 68′ εκμεταλλεύθηκε μία σέντρα του Μπουράκ Γιλμάζ για να ανοίξει το σκορ με ωραία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι συμμετοχή στη φάση του γκολ είχε και το έτερο μεγάλο χειμερινό απόκτημα της Γαλατάσαραϊ (Γουέσλι Σνάιντερ), ο οποίος τροφοδότησε τον Γιλμάζ από τα δεξιά.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ντρογκμπά μετατράπηκε σε δημιουργό, αφού έκανε την ασίστ για το γκολ του Γιλμάζ, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 με τον Σερτάν Βαρντάρ.