ΤΕΛΙΚΟ: Δόξα Δράμας – ΠΑΟΚ 0-2 – ΟΦΗ – Κέρκυρα 0-0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων σε Καυτανζόγλειο και Θεόδωρος Βαρδινογιάννης.

Δόξα Δράμας – ΠΑΟΚ 0-2

ΤΕΛΙΚΟ

90′ Κίτρινη κάρτα στον Οσμάν

85′ Σέντρα του Βιεϊρίνια από αριστερά, ο Γιάννου αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή πλάσαρε, αλλά ο Τριποτσέρης πάνω στη γραμμή έδιωξε σε πλάγιο

83′ Κίτρινη κάρτα στον Λεάντρο

78′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γιάννου στη θέση του Αθανασιάδη

76′ Αλλαγή για την Δόξα. Ο Κουμπρόγλου στη θέση του Αραβίδη

72′ Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον

71′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης στη θέση του Σαλπιγγίδη

67′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαλάφα

63′ Κάθετη μπαλιά του Λεάντρο, ο Βάντερσον μπήκε στην περιοχή από αριστερά, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε μακριά από το αριστερό δοκάρι του Γλύκου

62′ Κίτρινη κάρτα στον Κανακούδη

59′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς στη θέση του Γκαρσία

Έναρξη δευτέρου μέρους

Δύο αλλαγές για τη Δόξα. Ο Σοϊλέδης στη θέση του Σικαλιά και ο Πιτσόκο στη θέση του Ρούτση

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

40′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0. Σέντρα του Λίνο από αριστερά, ο αμαρκάριστος Φωτάκης από το ύψος του πέναλτι με κεφαλιά έκανε το 0-2

29′ Σέντρα του Λίνο από αριστερά, λάθος συνεννόηση του Βέρτζου με τον Ρόκα, ο Αθανασιάδης δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί

27′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ, 0-1. Σέντρα του Λίνο από αριστερά, τακουνάκι του Βιεϊρίνια στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Σαλπιγγίδη και με δυνατό πλασέ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Ρόκα

22′ Κάθετη του Λίνο στον Βιεϊρίνια, το σουτ του Πορτογάλου μέσα απ’ την περιοχή και από πλάγια θέση αριστερά μέρασε μόλις άουτ

19′ Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη

16′ Σέντρα του Γκαρσία από τα αριστερά, κεφαλιά του Σαλπιγγίδη στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα πέρασε άουτ

15′ Κίτρινη κάρτα στον Βέρτζο

14′ Γέμισμα του Βιεϊρίνια, ο Λάζαρ έστρωσε στον Αθανασιάδη μέσα στην περιοχή, ο επιθετικός του ΠΑΟΚ καθυστέρησε και ο Βέρτζος έδιωξε σε πλάγιο

Οι φιλοξενούμενοι έχουν την κατοχή στα πρώτα λεπτά αλλά δυσκολεύονται να φτάσουν στην εστία του Ρόκα

4′ Γύρισμα του Βιεϊρίνια από αριστερά, ο Καραγκούνης προ του Σαλπιγγίδη έδιωξε σε κόρνερ

1Έναρξη αγώνα

Δόξα Δράμας: Ρόκα, Τριποτσέρης, Βέρτζος, Λεάντρο, Κόστα Βιάνα, Αραβίδης, Κανακούδης, Λίμα, Πιτσόκος, Σικαλιάς, Γκαμπόρ

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μπαλάφας, Πάμπλο Γκαρσία, Σαλπιγγίδης, Μαλεζάς, Λίνο, Φωτάκης, Βιεϊρίνια, Λαζάρ, Αθανασιάδης, Έττο

Διαιτητής: Καλογερόπουλος

ΟΦΗ – Κέρκυρα 0-0

ΤΕΛΙΚΟ

85′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Χαμπλ στη θέση του Τσίγκα

83′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μπούρμπος στη θέση του Γαλανόπουλου

82′ ΜΕΓΑΛΗ ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σουτ Μάντζιου από τα αριστερά της περιοχής, ο Γκαλίνοβιτς απόκρουσε, νέο σουτ του Σουμπίνιο, ο Κροάτης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

81′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλαϊτζιτς

78′ Φάουλ από τον Σουμπίνιο, ο Γκαλίνοβιτς έπεσε στη δεξιά τιυ γωνία και μπλόκαρε

76′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Χόρχε Λόπεθ στην θέση του Βερόν.

74′ Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μαζνόφ στη θέση του Ιωάννου

72′ Κίτρινη στον Καμπάνταη

67′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Καμπάνταης στη θέση του Σίσιτς

64′ Ο Παπουλής πέρασε τον Γκαλίνοβιτς και έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά της περιοχής, ωστόσο δεν υπήρχε παίκτης του ΟΦΗ για να προωθήσει την μπάλα στα δίχτυα.

60′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καλαντζής στη θέση του Λόβιν

59′ Κίτρινη στον Ιωάννου

56′ Κίτρινη κάρτα στον Γραμμόζη

54′ Σουτ του Λόβιν από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Κάρολ μπλόκαρε

53′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου

52′ Σουτ του Παπουλή από τα δεξιά της περιοχής, ο Γκαλίνοβιτς μπλόκαρε

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

38′ Νέο σουτ του Μπουλούτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ, μακριά από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς

27′ Κίτρινη στον Βερόν

19′ Φάουλ από τον Σουμπίνιο, η μπάλα σταμάτησε στην εξωτερική μεριά των διχτύων

17′ Σουτ Σουμπίνιο από το ύψος της γραμμής της μεγάλης περιοχής, η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό και πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι

15′ Σέντρα Αγρίτη από αριστερά, ο Ιωάννου στο πρώτο δοκάρι δεν μπόρεσε να πλασάρει, ο Κάρολ έδιωξε και στη συνέχεια πήρε φάουλ από τον Τσίγκα

3′ Φάουλ από τον Γραμμόζη, ο Κάρολ μπλόκαρε εύκολα

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΦΗ: Κάρολ, Βερόν, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπουλούτ, Μάντζιος, Κάλατζιτς, Γεωργίου, Παπουλης, Σίσιτς, Σουμπίνιο

Κέρκυρα: Γκαλίνοβιτς, Βενέτης, Γραμμόζης, Μίχος, Αγρίτης, Μαϊστόροβιτς, Οσμάν, Γκουστάβο, Λοβιν, Ιωάννου, Τσίγκας

Διαιτητής: Παππάς