ΤΕΛΙΚΟ: Ρούμπιν Καζάν – ΠΑΟΚ 2-2

Ισόπαλλη 2-2 έληξε η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Ρούμπιν στο Καζάν, για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Γιουόπα Λιγκ.
Λήξη αγώνα

90+3′ Μεγάλε ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να κάνει το 2-3. Ο Τσίριλο πάνω στη γραμμή δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

90′ Αλλαγή για την Καζάν. ο μπίστροφ στη θέση του Κασάεφ

83′ Ο Γεωργιάδης έδωσε στην αντεπίθεση στον Ίβιτς, ο Σέρβος έκανε το σουτ και ο Ριζίκοβ μπλοκάρει δύσκολα με διπλή προσπάθεια.

80′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-2. Εξαιρετική κάθετη πάσα από τον Ίβιτς, ο Ετό βγήκε από τα δεξιά έκανε τη σέντρα και ο Φωτάκης αφύλαχτος στο δεύτερο δοκάρι έστειλε -με κεφαλιά- την μπάλα στα δίχτυα.

77′ Αλλαγή για την Ρούμπιν. Ο Ριαζάντσεφ στη θέση του Βαλντέζ

77′ ο βιεϊρίνια έκανε το σουτ από τα αριστερά, η μπάλα πήρε περίεργη πορεία και ο Αθανασιάδης δεν πρόλαβε να την σπρώξει από κοντά στα δίχτυα

73′ Ο Κρέσιτς μπλόκαρε εύκολα την κεφαλιά του Βαλντέζ

72′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς στη θέση του λαζάρ

66′ ΓΚΟΛ για την Ρούμπιν, 2-1. Ολιγωρία στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Κουζμίν σούταρε, Κρέσιτς και Μαλεζάς έσωσαν προς στιγμήν και ο Ντιαντιούν από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

65′ Για μία ακόμη φορά ο Μαλεζάς προστεταύει την εστία του Κρέσιτς

62′ Η μπάλα μπήκε στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Κοκντενίζ έπιασε το μονοκόμματο σουτ, αλλά ευτυχώς η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ

60′ Κίτρινη κάρτα στον Κασάεφ

57′ Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά

55′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσιρίλο στη θέση του Κοντρέρας

52′ ΓΚΟΛ για την Ρούμπιν, 1-1. Μετά το σουτ του Νάτσο η μπάλα βρήκε στο πόδι του Βαλντές και κατέληξε στα δίχτυα του Κρέσιτς

52′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπαλάφας στη θέση του Αρίας

51′ Εκτέλεση φάουλ του Κασάεφ, ο Κοντρέρας έδιωξε πάλι πάνω στη γραμμή, αυτή την φορά με κεφαλιά

46′ Σουτ του Κοκντενίζ από το ύψος της περιοχής, ο Κοντρέρας έδιωξε πάνω στην γραμμή. Η καζάν έμεινε για ένα λεπτό στην περιοχή του ΠΑΟΚ, με αποκορύφωμα το ΔΟΚΑΡΙ του Κασάεφ

Έναρξη δευτέρου μέρους

Ημίχρονο στο καζάν

44′ Σουτ του Καζάεφ από τα δεξιά, ο κρέσιτς έπεσε και έδιωξε

40′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Κοκντενίζ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

36′ Ο Αθανασιάδης πήρε την μπάλα αν’αμεσα από δυο αμυντικούς της Καζάν, έκανε το σουτ μέσα απ’ την περιοχή και από πλάγια δεξιά θέση, αλλά ο Ριζίκοφ έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

34′ Κίτρινη κάρτα στον Κουζμίν

29′ Όμορφη ανάπτυξη της Ρούμπιν, ο βαλντές έκανε το σουτ μέσα απ’ την περιοχή, αλλά ο μαλεζάς έδιωξε σε κόρνερ

26′ Σέντρα του Βιεϊρίνια από τα αριστερά, ο Αθανασιάδης έπιασε κακή κεφαλιά, αφού η μπάλα πέρασε απελπιστικά άουτ

23‘ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1. Ο Γεωργιάδης μπήκε στην περιοχή της Καζάν από τα δεξιά, γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο Αθανασιάδης -με γυριστό πλασέ- έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ριζίκοφ

21′ Ο καραντενίζ έπιασε σουτ, μετά από κόρνερ, η μπάλα πέρασε κόρνερ

20′ Η σέντρα του Βαλνές από τα αριστερά πήρε πορεία προς το τέρμα του Κρέσιτς, αλλά ο κροάτης πορτιέρε έδιωξε σε κόρνερ

Οι Ρώσου μαρκάρουν παντού, κλείνουν τους ελεύθερους χώρους και κάνουν τους παίκτες του ΠΑΟΚ να υποπέσουν σε λάθη. Οι Θεσσαλονικείς δεν μπορούν να δημιουργήσουν παιχνίδι. Λείπει πολύ ο Πάμπλο Γκαρσία από της ελληνικής ομάδας

15′ Λάθος του Λαζάρ, ο Κασάεφ πήρε την μπάλα, έκανε το σουτ έξω απ’ την περιοχή, αλλά ο Κρέσιτς έπεσε στην αριστερή γωνία της εστίας του και απέκρουσε δύσκολα

10′ Πρώτη φάση για τους γηπεδούχους. Ο βαλντές έγινε δέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή (με πλάτη στον Κρέσιτς), έκανε το γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό του ΠΑΟΚ και έφτασε εύκολα στα χέρια του γκολκίπερ των θεσσαλονικέων

5′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Πολλές πάσες από την ομάδα του ΠΑΟΚ, που προσπαθεί να κρατήσει την κατοχή της μπάλας

1′ Έναρξη του αγώνα

Ρούμπιν Καζάν (Κούρμπαν Μπέρντιγιεφ): Ριζίκοφ, Κουζμίν, Νάβας, Μποτσέτι, Νέμοφ, Νάτσο, Νομπόα, Κασάεφ, Βαλντές, Καραντεντίζ, Ντιαντιούν.

ΠΑΟΚ (Λάζλο Μπόλονι): Κρέσιτς, Λίνο, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Έτο, Αρίας, Λαζάρ, Φωτάκης, Βιεϊρίνια, Γεωργιάδης, Αθανασιάδης.

Διαιτητής: Μάρτιν Χάνσον
Βοηθοί: Χένρικ Άντρεν, Γιοακίμ Φλινκ
Επιπρόσθετοι: Μίκαελ Λερτζέους, Αντρέας Έκμπεργκ
Γήπεδο: “Τσεντράλι Στάντιον”