Bundesliga: Απίθανη Μπάγερν Μονάχου «διέλυσε» με 10 παίκτες τη Στουγκάρδη (video)

Bundesliga: Απίθανη Μπάγερν Μονάχου  «διέλυσε» με 10 παίκτες τη Στουγκάρδη (video)

Η Μπάγερν Μονάχου βρέθηκε με 10 παίκτες μόλις στο 13ο λεπτό του αγώνα με τη Στουτγκάρδη, αλλά με τον Ρόμπερ Λεβαντόφσκι να πετάει “φωτιές” δεν δυσκολεύτηκε να τη “διαλύσει” με 4-0.

Η πρωτοπόρος της Bundesliga είδε τον Αλφόνσο Ντέιβις να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα, αλλά “απάντησε” με τέσσερα γκολ πριν το ημίχρονο. Ο Πολωνός στράικερ πέτυχε χατ-τρικ, σκοράροντας στο 18′, το 23′ και το 39′, ενώ τα δίχτυα είχε βρει και ο Γκνάμπρι στο 18′, με τους “Βαυαρούς” να… σβήνουν το ματς στο δεύτερο 45λεπτο.

Bundesliga: Γκέλα για τη Ντόρτμουντ παρά τη γκολάρα και το buzzer beater του Χάαλαντ (video)

Η Μπάγερν Μονάχου αύξησε έτσι και πάλι τη διαφορά της από τη Λειψία στου 4 βαθμούς στη βαθμολογία της Bundesliga, ενώ η Στουτγκάρδη απομακρύνθηκε από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, μένοντας στους 36 βαθμούς.