Δευτέρα, 6 Μαΐ

Conference League: Ο Βαγγέλης Παυλίδης τραυματίστηκε μετά τα γκολ στο Αλκμάαρ – Άντερλεχτ

Ο Βαγγέλης Παυλίδης έκανε ένα φοβερό ξεκίνημα στο παιχνίδι της Αλκμάαρ με την Άντερλεχτ, για τα προημιτελικά του Conference League, αλλά στη συνέχεια στάθηκε άτυχος και τραυματίστηκε.

Με δύο δικά του γκολ στο πρώτο 15λεπτο του αγώνα, η Αλκμάαρ έκανε το 2-0 και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα κόντρα στην Άντερλεχτ, αλλά ο Παυλίδης δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ματς.

Μία σειρά από σκληρά μαρκαρίσματα, έφεραν και ένα… διάστρεμμα για τον διεθνή Έλληνα επιθετικό, ο οποίος “πάλεψε” για να συνεχίσει στην αναμέτρηση παρά τους πόντους, αλλά τελικά αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.