Παρασκευή, 29 Μαρ.

Conference League: Ο Χάρι Κέιν χάρισε την πρόκριση στην Τότεναμ – Όλα τα αποτελέσματα

Ο Χάρι Κέιν ξεκίνησε για πρώτη φορά φέτος στην ενδεκάδα της Τότεναμ, μετά την απόφασή του να παραμείνει στην ομάδα και αμέσως ήταν καθοριστικός, αφού σκόραρε δις στη νίκη με 3-0 επί της Πάσος Φερέιρα στα play off του Conference League.

Ο Άγγλος επιθετικός άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης και στο 31′ ανέτρεψε και το σκορ του πρώτου αγώνα (ήττα 1-0 στην Πορτογαλία) με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Ο Σέλσο “σφράγισε” έτσι στο δεύτερο ημίχρονο, την πρόκριση για την ομάδα του στους ομίλους του Conference League.

Σπουδαίες νίκες και προκρίσεις πέτυχαν από στα play off, η Ανόρθωση με πρωταγωνιστή τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο και η Κοπεγχάγη του Κάρλος Ζέκα.