Europa League: «Βόμβα» από τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ απέκλεισε την Τότεναμ (video)

Τη μεγάλη έκπληξη στους αγώνες ρεβάνς για τους “16” του Europa League, έκανε η Ντιναμό Ζάγκρεμπ, η οποία κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα και να πάρει την πρόκριση από την Τότεναμ.

Οι Κροάτες είχαν ηττηθεί με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι, αλλά με ένα σόου του Όρσιτς επικράτησαν με 3-0 στην παράταση και απέκλεισαν με εμφατικό τρόπο την ομάδα του Μουρίνιο.

Europa League: Προκρίθηκαν Ρόμα και Γρανάδα (videos)

Το ματς παρέμεινε χωρίς γκολ για 62′ λεπτά, αλλά σε εκείνο το σημείο ο Κροάτης μεσοεπιθετικός άνοιξε το σκορ και με ένα δεύτερο τέρμα στο 83′ έστειλε το ματς στον έξτρα χρόνο. Εκεί ο ίδιος ολοκλήρωσε την βραδιά καριέρας του, πετυχαίνοντας χατ-τρικ, για να ρίξει στο καναβάτσο την Τότεναμ και να χαρίσει στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ, μία θέση στα προημιτελικά του Europa League.