Κυριακή, 28 Απρ.

Premier League: Νίκη με ανατροπή για την Τότεναμ του Ποστέκογλου – «Τριάρα» για τη Μάντσεστερ Σίτι

Φωτογραφία Reuters

Η Τότεναμ του Άγγελου Ποστέκογλου βρέθηκε να χάνει από την Μπέντφορντ στην Premier League, αλλά κατάφερε να φθάσει στην ανατροπή και να πάρει νίκη τετράδας με 3-2 στο πρωτάθλημα Αγγλίας.

Ένα γκολ του Μαπέι στο 15ο λεπτό του αγώνα, έδωσε το προβάδισμα στη Μπρέντφορντ για το πρώτο ημίχρονο, αλλά η Τότεναμ βρήκε τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, με Ουντότζι, Τζόνσον και Ριτσάρλισον, για να φθάσει στους 43 βαθμούς και την 4η θέση στην Premier League, μαζί με την Άστον Βίλα.

Πιο εύκολη ήταν αντίθετα, η νίκη της Μάντσεστερ Σίτι με 3-1 επί της Μπέρνλι στο “Έμιρεϊτς”, με δύο γκολ του Άλβαρες και ένα του Ρόδρι. Ο Αλ Ντακίλ μείωσε στο φινάλε για τους φιλοξενούμενους, χωρίς να αλλάξει τίποτα στο ματς. Οι “Πολίτες” μείωσαν έτσι ξανά τη διαφορά τους από τη Λίβερπουλ στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier League.