Απογοητευμένος ο Διαμαντάκος – Έγινε αλλαγή πριν το ημίχρονο (video)

Η ελληνική “μονομαχία” στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανία, διήρκεσε τελικά μόλις λίγα λεπτά, αφού ο Δημήτρης Διαμαντάκος έγινε αλλαγή πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Ζανκτ Πάουλι με τη Νυρεμβέργη, στην οποία αγωνίζεται ο Ντίνος Μαυροπάνος.

Ο Διαμαντάκος ήταν εμφανώς απογοητευμένος από το γεγονός ότι έγινε αλλαγή μόλις στο 38ο λεπτό του αγώνα και μάλιστα δεν φαίνεται να είχε κάποιο τραυματισμό, αλλά αντίθετα το πιθανότερο είναι ότι πρόκειται για μία… τραβηγμένη τακτική αλλαγή.

Η αποχή έφερε οκτώ τραυματισμούς με το… καλημέρα στην Bundesliga

Το σκορ του αγώνα ήταν δε ακόμη 0-0 -έτσι ολοκληρώθηκε το ημίχρονο- αλλά θα πρέπει να σημειωθεί ότι πλέον οι προπονητές έχουν δικαίωμα για πέντε αλλαγές, ώστε να μπορούν να προφυλάσσουν τους παίκτες τους από τραυματισμούς.