22oC Αθήνα

NBA: Ασταμάτητοι οι Μπακς! Τρομερός Αντετοκούνμπο – video

Οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο δείχνουν να μην έχουν αντίπαλο στην Ανατολή. Η ομάδα του Μιλγουόκι, παρότι βρέθηκε να χάνει με 20 πόντους (62-42), έκανε την ανατροπή και επικράτησε των Χιτ με 113-98 μέσα στο Μαϊάμι.

Οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο βρέθηκαν πίσω με 20 πόντους (62-42) στο Μαϊάμι, ωστόσο έκαναν την ανατροπή και επικράτησαν των Χιτ με 113-98.

Το Μιλγουόκι έγινε η πρώτη ομάδα στην ιστορία του ΝΒΑ που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 20+ πόντους διαφορά στο ημίχρονο και κέρδισε το ματς με περισσότερους από 11!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές δεν θα μπορούσε να ήταν άλλος από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Ο Έλληνας φόργουορντ μέτρησε 33 πόντους, 16 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες (κι 6 λάθη…) σε 35 λεπτά συμμετοχής, σουτάροντας με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας (12/19 σουτ, 8/11 βολές).

Ο Κρις Μίντλετον σταμάτησε στους 21 πόντους μαζί με 8 ασίστ, ο Έρικ Μπλέντσο σκόραρε 17 πόντους κι έκλεψε 3 φορές την μπάλα ενώ οι Ιλιασόβα και Κόνανγκτον έφεραν 15 και 13 πόντους αντίστοιχα από τον πάγκο. Από την άλλη, ξεχώρισε ο Τζάστις Γουίνσλοου με 20 πόντους και 5 ασίστ.