Νταρουσάφακα – Ολυμπιακός 79-75 ΤΕΛΙΚΟ: Τραγωδία με φινάλε… θρίλερ!

Ο Ολυμπιακός ήταν απελπιστικά κακός στην άμυνα για σχεδόν 30 λεπτά και ηττήθηκε δίκαια με 79-75 από την αδύναμη Νταρουσάφακα, αν και θα μπορούσε να “κλέψει” το παιχνίδι στο τέλος, χάρη και σε κάποια μεγάλα σουτ του Στρέλνιεκς.

Στη χειρότερη φετινή του εμφάνιση, ο Ολυμπιακός βρέθηκε να χάνει ακόμη και με 19 πόντους από την ουραγό της Euroleague, Νταρουσάφακα, αλλά ένα κρεσέντο στα τελευταία λεπτά, του επέτρεψε να διεκδικήσει ακόμη και τη νίκη, την οποία και έχασε στις λεπτομέρειες από την τουρκική ομάδα.

Μόνοι τους “πάλευαν” στο παιχνίδι, οι Μιλουτίνοφ και ΛεΝτέι, με τον Στρέλνιεκς να “ξυπνά” στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς να καταφέρνει όμως να οδηγήσει την ομάδα του σε μια επική ανατροπή.

Παρακολουθήστε LIVE το Νταρουσάφακα – Ολυμπιακός από το newsit.gr

Ο Ντέιβιντ Μπλατ είχε όλους τους παίκτες στη διάθεση του πλην του Αγραβάνη και ψάχνει ένα ακόμη διπλό, πριν το κρίσιμο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ που ακολουθεί στο ΣΕΦ (04/01).

Διαιτητές του αγώνα είναι οι Χουάν Κάρλος Γκαρσία (Ισπανία), Φερνάντο Ρότσα (Πορτογαλία) και Ρενόντ Γκέλερ (Βέλγιο).