Οι Γουόριορς υποκλίθηκαν στον Γιάννη Αντετοκούνμπο! Τα highlights του Greek Freak κόντρα στους πρωταθλητές – video

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδηγεί τους Μπακς από νίκη σε νίκη, θέτοντας σοβαρή υποψηφιότητα για το βραβείο του MVP της φετινής αγωνιστικής περιόδου στο ΝΒΑ. Ο Έλληνας φόργουορντ βοήθησε τα μέγιστα τα “Ελάφια” να φτάσουν στη νίκη κόντρα στους Γουόριορς.

Οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή εμφάνιση τους, συνέτριψαν εκτός έδρας τους Γουόριορς με 134-111, αναγκάζοντας τους πρωταθλητές του NBA να υποστούν την πρώτη τους φετινή ήττα μπροστά στους φίλους τους

Ο Έλληνας φόργουορντ ήταν για ακόμα μία φορά εκ των πρωταγωνιστών των Ελαφιών, μετρώντας 24 πόντους (10/11 βολές, 7/16 σουτ , 0/2 τρίποντα), 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα σε μόλις 26 λεπτά συμμετοχής, ενώ δεν χρειάστηκε καν να σηκωθεί από τον πάγκο στην τελευταία περίοδο.