13oC Αθήνα

Εξωπραγματικοί Μάβερικς με ιστορική «πενηντάρα» επί των Κλίπερς (video)

Πιστεύετε πως σας λέμε ψέματα. Εφιαλτικό ήταν το πρώτο ημίχρονο του αγώνα των Κλίπερς στο Ντάλας. Ο πίνακας του σκορ έδειξε 77-27 στο τέλος της δεύτερης περιόδου, υπέρ των Μάβερικς (124-73 το τελικό σκορ).

Οι Μάβερικς ισοπέδωσαν τους Κλίπερς στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα των δυο ομάδων στο Ντάλας, που έκλεισε στο… +50 για τους γηπεδούχους (77-27).

Στο διάστημα αυτό, ο Ντόντσιτς «μέτρησε» 18 πόντους και ο Ρίτσαρντσον 15. Απ΄την άλλη, οι Κλίπερς (αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία, Λέοναρντ) είχαν 9/37 σουτ.

Ο επίσημος λογαριασμός των Μάβερικς στο Twitter έκανε λόγο για την κορυφαία διαφορά πόντων σε ημίχρονο στην ιστορία του ΝΒΑ και στη συνέχεια… ξεσάλωσε! «Θα μπορούσαμε να ποστάρουμε 300 highlights απόψε» «ανέβασαν» οι γηπεδούχοι.

Το τελικό 124-73 υπέρ των Μάβερικς ήταν απλά μια… αναμενόμενη εξέλιξη.