15oC Αθήνα

«Μυθικός» Κριστιάνο Ρονάλντο – 1ος σκόρερ όλων των εποχών σε εθνικό επίπεδο σε απίστευτο ματς

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με δύο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με την Ιρλανδία για προκριματικά του Μουντιάλ 2022, ανέτρεψε το σκορ χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του και παράλληλα έφτασε τα 111 γκολ με το εθνόσημο όντας πλέον πρώτος σκόρερ όλων των εποχών σε εθνικό επίπεδο!

Τα όρια του «μύθου» ξεπέρασε πλέον ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο Πορτογάλος σταρ, που έχασε πέναλτι και γλίτωσε την αποβολή κόντρα στους Ιρλανδούς, που προηγήθηκαν 0-1 με γκολ του Έγκαν στο 45′, ήταν τελικά γραφτό να ζήσει απόψε τη μεγάλη βραδιά του.

Με γκολ στο 89′ και το 6ο λεπτό των καθυστερήσεων έφερε «τούμπα» το ματς και παράλληλα έφτασε τα 111 ξεπερνώντας πλέον τον Ιρανό Αλί Νταεϊ, που με 109 ήταν ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών σε εθνικό επίπεδο μέχρι σήμερα.