Ο Μπογκντάνοβιτς “ξέρανε” τους Μπακς του Αντετοκούνμπο! Τα αποτελέσματα στο NBA – videos

Ένα buzzer beater τρίποντο του Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς έριξε στο… καναβάτσο τους Μιλγουόκι Μπακς με 103-100, σε ένα ματς όπου ο Αντετοκούνμπο αποβλήθηκε δευτερόλεπτα πριν ολοκληρώσει μια μεγάλη ανατροπή.

Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εκπληκτικός στο δεύτερο μέρος και φθάνοντας τους 30 πόντους στο ματς, πήγε να κάνει μόνος του την ανατροπή για τους Μιλγουόκι Μπακς κόντρα στους Γιούτα Τζαζ, αλλά αποβλήθηκε με 6 φάουλ στο τελευταίο λεπτό και είδε από τον πάγκο τον Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς να “σκοτώνει” την ομάδα του.

Ο Κροάτης φόργουορντ πέτυχε ένα τρομερό buzzer beater με το σκορ στο 100-100, για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του, αφήνοντας ηττημένο τον Greek Freak που τελείωσε το ματς με double double, έχοντας 13 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Τον ακολούθησαν ο Μίντλετον με 26 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Μπλέντσο με 22 πόντους, αλλά δεν κατάφεραν να αποτρέψουν τη νίκη της ομάδας τους.