Κυριακή, 5 Μαΐ

Οπαδοί της Άρσεναλ μαζεύουν έξτρα χρήματα για την «κλοπή» του Ντέκλαν Ράις από τη Γουέστ Χαμ

Ο Ντέκλαν Ράις ήταν ο “ήρωας” για την Άρσεναλ στο παιχνίδι με τη Λούτον, πετυχαίνοντας στις καθυστερήσεις του αγώνα, το νικητήριο γκολ, που έφερε την ομάδα του στην κορυφή της Premier League.

Μέσα σε λίγους μήνες στην Άρσεναλ, ο Ράις έχει καταφέρει να μετατραπεί στη μετεγγραφή της χρονιάς στην Premier League, ανεβάζοντας επίπεδο το κέντρο της ομάδας του Αρτέτα και οι οπαδοί τον λατρεύουν σε σημείο να θεωρούν ότι οι 105 εκατομμύρια λίρες που έδωσαν στη Γουέστ Χαμ για να τον αποκτήσουν είναι… κλοπή.

Ως εκ τούτου, μετά τη νίκη της Άρσεναλ επί της Λούτον, κάποιοι οπαδοί των “κανονιέρηδων” ξεκίνησαν να μαζεύουν χρήματα, με στόχο να δώσουν επιπλέον 25 εκατομμύρια λίρες στη Γουέστ Χαμ για τη μετεγγραφή! Το τρολάρισμα στην Αγγλία είναι απίστευτο…

Η Άρσεναλ νίκησε με 4-3 στην έδρα της Λούτον, με τον Ράις να σκοράρει στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.