Τρίτη, 23 Απρ.

Deja vu με… VAR στις καθυστερήσεις! Η Τότεναμ “πλήγωσε” την Σίτι – video

Δεν μπόρεσε να “ζευγαρώσει” τις νίκες της στην Premier League και πλέον βλέπει την… πλάτη της Λίβερπουλ. Η Σίτι έφερε 2-2 μέσα στο Μάντσεστερ με την Τότεναμ, με τον διαιτητή να ακυρώνει γκολ του Ζέσους στις καθυστερήσεις, με τη χρήση VAR, σε μια “επανάληψη” αυτού που είχε γίνει στα ημιτελικά του περσινού Champions League.

Ισόπαλο 2-2, με τη βοήθεια και του VAR, έληξε το ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής στην Premier League, ανάμεσα στην Μάντσεστερ Σίτι και την Τότεναμ που έγινε στο Etihad Stadium.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Στέρλινγκ, όμως οι «πετεινοί» ισοφάρισαν τρία λεπτά αργότερα με αριστερό πλασέ του Λαμέλα. Στο 35` ο Αγουέρο με πλασέ παραβίασε την εστία του Λορίς για το 2-1, όμως στο 56`, ο Μόουρα με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2.

Η Μάντσεστερ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε γκολ με τον Ζεσούς, το οποίο όμως ακυρώθηκε από το VAR. Ο Αγκουέρο αντέδρασε όταν κλήθηκε να γίνει αλλαγή στο 65` από τον Ζεσούς, κάτι που το έδειξε και στον προπονητή του, Πεπ Γκουαρδιόλα την ώρα που βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου.