Europa League: Ο Πεπέ γλίτωσε την Άρσεναλ! Σκόραραν Σωτηρίου και Μπεργκ – videos

Χωρίς τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο, η Άρσεναλ βρέθηκε να χάνει δύο φορές από τη Γκιμαράες στο Λονδίνο, αλλά ο Πεπέ στο 80′ ισοφάρισε σε 2-2 και ολοκλήρωσε την ανατροπή με δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις. Ισοπαλία για την Κοπεγχάγη στο Κίεβο με τη Ντιναμό και σκόρερ τον Πιέρο Σωτηρίου, ενώ ο Μάρκους Μπεργκ άνοιξε το σκορ στο 2-0 της Κράσνονταρ μέσα στην Τραπεζούντα.

Σπουδαία ματς και στο… δεύτερο μέρος της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League, με την Άρσεναλ να γλιτώνει τη γκέλα κόντρα στη Γκιμαράες, χάρη σε δύο γκολ του Πεπέ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Europa League: Επιτέλους διπλό για τη Γιουνάιτεντ! Πρώτος βαθμός για το ΑΠΟΕΛ – videos

Στο Κίεβο, η Κοπεγχάγη των… Ελλήνων έμεινε “ζωντανή” κόντρα στη Ντιναμό με σκόρερ τον Σωτηρίου, ενώ στην Τραπεζούντα ο Μπεργκ επιβεβαίωσε τη φόρμα του σκοράροντας στη νίκη 2-0 της Κράσνονταρ επί της Τραμπζονσπόρ.

Άσος ημίχρονο, διπλό τελικό στη Σκωτία, με τη Λάτσιο να προηγείται στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τη Σέλτικ να φέρνει… τούμπα το ματς στο δεύτερο μέρος, για τη νίκη της αγωνιστικής στο Europa League.