Θανάσης Αντετοκούνμπο: «Πέταξε» και κάρφωσε στο καλάθι των Γουόριορς (video)

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο πήρε τα πρώτα λεπτά συμμετοχής στο νέο πρωτάθλημα του ΝΒΑ, στη νίκη των Μπακς επί των Γουόριορς, έχοντας και μια εντυπωσιακή φάση.

Πραγματοποίησε το φετινό του ντεμπούτο με τους Μπακς και μάλιστα… άφησε και κάτι στους οπαδούς των «Ελαφιών» για να θυμούνται. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε μια θετική παρουσία στη νίκη της ομάδας του κόντρα στους Γουίοριορς με 138-99.

Έχοντας πάρει και… δύναμη από την έκπληξη της μητέρας του πριν το «τζάμπολ» του αγώνα, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο μπήκε στο τελευταία περίοδο και στα 9 λεπτά που αγωνίστηκε είχε 4 πόντους (2/2 βολές), 1 ασίστ και 1 λάθος.

Μάλιστα, οι δυο από τους πόντους που σημείωσε ήρθαν από ένα εντυπωσιακό κάρφωμα. Όπως αναφέρει και ο λογαριασμός των Μπακς στο twitter ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού «πέταξε» προς το αντίπαλο καλάθι.