Επική ανατροπή με Καβάνι για Γιουνάιτεντ (video)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Έντισον Καβάνι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε μία φοβερή ανατροπή, επικρατώντας εκτός έδρας της Σαουθάμπτον με 3-2.

Ο Ουρουγουανός σέντερ φορ μπήκε στο παιχνίδι στο 46′ και με 2 γκολ και 1 ασίστ, οδήγησε την ομάδα του στη νίκη, στο παιχνίδι για τη 10η αγωνιστική της Premier League.

Οι “Άγιοι” προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο, ωστόσο οι “Κόκκινοι Διάβολοι” αντέδρασαν στην επανάληψη. Στο 59′ ο Καβάνι έδωσε την ασίστ στον Φερνάντες για το 2-1, στο 74′ ο Ουρουγουανός έγινε από δημιουργός, εκτελεστής και ισοφάρισε σε 2-2, ενώ διαμόρφωσε το τελικό 2-3 στο 92′, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πλησίασε την πεντάδα με 16 βαθμούς και πέτυχε ένα ιστορικό ρεκόρ με 8 συνεχόμενες εκτός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα. Παράλληλα, διεύρυνε το αήττητο εκτός έδρας σερί της, αφού η τελευταία ήττα μακριά από το Ολντ Τράφορντ σημειώθηκε στις 19 Ιανουαρίου (9-2-0).

Από την άλλη, η Σαουθάμπτον έμεινε στην 5η θέση και στους 17 βαθμούς.