15oC Αθήνα

Champions League: Απίστευτη ανατροπή για την Σεβίλλη! Όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα (videos)

Champions League: Απίστευτη ανατροπή για την  Σεβίλλη! Όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα (videos)

Φοβερή ανατροπή πέτυχε η Σεβίλη κόντρα στην Κράσνονταρ, ενώ η Μπαρτσελόνα έστω και δύσκολα έκανε το 3Χ3. Γιουβέντους και Ντόρτμουντ πέτυχαν σπουδαίες εκτός έδρας νίκες επί των Φερεντσβάρος και Μπριζ αντίστοιχα, ενώ η Τσέλσι δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη κόντρα στη Ρεν εντός έδρας. Δείτε όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του Champions League καθώς και πως διαμορφώνεται η βαθμολογία.

Η 3η αγωνιστική της διοργάνωσης ήταν άκρως παραγωγική, καθώς σημειώθηκαν 62 γκολ ένα λιγότερο από το ιστορικό ρεκόρ των 63 που κρατά από τη σεζόν 2000/2001!

Δείτε ΕΔΩ το LIVE των αναμετρήσεων

Προερχόμενη από τρεις σερί ήττες στη La Liga, η Σεβίλη βρέθηκε να χάνει 0-2 από την Κράσνονταρ στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», ενώ για ένα ημίχρονο έπαιξε με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του αρχηγού της Χεσούς Νάβας στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Κι όμως, η ομάδα του Λοπετέγκι βρήκε το σθένος να φέρει τα πάνω κάτω με τον Εν Νεσίρι και να παίρνει την τεράστια νίκη με 3-2 επί των Ρώσων! Ο Μαροκινός μπήκε στο ματς στο 60΄ και μέσα στα επόμενα 13 λεπτά πέτυχε 2 γκολ και έφερε την ομάδα του σε “θέση οδηγού” για την πρόκριση στους “16”.

Champions League: “Κάζο” για την Γιουνάιτεντ στην Πόλη! “Έσωσε” το βαθμό η Λάτσιο στη Ρωσία (videos)

Τη δεύτερη σερί νίκη της και πρώτη εκτός έδρας, μετά το 3-1 της πρεμιέρας από την Λάτσιο, πέτυχε η Ντόρτμουντ επί της Μπριζ με 3-0. Με τα δύο γκολ του Χάαλαντ η Μπορούσια απολαμβάνει πλέον τη μοναξιά της κορυφής του 6ου ομίλου, μετά το 1-1 της Λάτσιο στην Αγία Πετρούπολη με τη Ζενίτ.

Ένα ημίχρονο αρκούσε στην Τσέλσι να επιβεβαιώσει την ανοδική της πορεία και με το 3-0 επί της Ρεν στο Στάμφορντ Μπριτζ να βρεθεί ακόμη πιο κοντά στην πρόκριση στους «16», καθώς με δύο νίκες και μία ισοπαλία στα… μισά του δρόμου κρατά την τύχη στα χέρια της. Η γαλλική ομάδα έμεινε στον ένα βαθμό μετά τη δεύτερη σερί ήττα που γνώρισε, μη ικανή ν΄ αντιδράσει από τη στιγμή που έμεινε και με παίκτη λιγότερο από το 40ό λεπτό (αποβλήθηκε ο Νταλμπέρ).

Η Γιουβέντους αντέδρασε μετά την ήττα της περασμένης εβδομάδας από την Μπαρτσελόνα και με δύο γκολ από τους Μοράτα και Ντιμπάλα επικράτησε με 4-1 της Φερεντσβάρος στην Βουδαπέστη. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο πρώτο του ματς στο εφετινό Champions League (απουσίασε λόγω κορονοϊού από τους αγώνες με Ντιναμό Κιέβου και Μπαρτσελόνα) δεν κατάφερε να σκοράρει.

Τέλος στον ίδιο όμιλο (7ο) η Μπαρτσελόνα έκανε το 3Χ3 με τη δύσκολη νίκη της επί της Ντιναμό Κιέβου με 2-1, αφού ο… άγιος Τερ Στέγκεν φώναξε “παρών” όποτε χρεάστηκε και πλέον βρίσκεται μία… ανάσα από την επόμενη φάση.

Δείτε ΕΔΩ τόσα συνέβησαν στην 3η αγωνιστική την Τρίτη (3/11)