Κυριακή, 5 Μαΐ

“Καθάρισε” από τη…βούλα ο Ρονάλντο – Tελικός για Ρεάλ (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS

Η Ρεάλ επικράτησε για δεύτερη φορά της Ατλέτικο μέσα σε διάστημα έξι ημερών, αυτή τη φορά με σκορ 2-0 στο “Βιθέντε Καλντερόν” (3-0 το πρώτο ματς στο Μπερναμπέου) και προκρίθηκε για 39η φορά σε τελικό Κυπέλλου Ισπανίας. Δυο φορές βρήκε δύχτια από το σημείο του πέναλτι ο Κριστιάνο Ρονάλντο, που του πέταξαν αναπτήρα στο ημίχρονο

Το ποιον θα συναντήσει την 19η Απριλίου θα το μάθουμε την Τετάρτη το βράδυ όταν η Μπαρτσελόνα φιλοξενείται από τη Σοσιεδάδ. Οι «μπλαουγκράνα» έχουν προβάδισμα απ’ την πρώτη αναμέτρηση (2-0).

Άξιο αναφοράς, πως ένας κίτρινος αναπτήρας έφυγε από τις εξέδρες του γηπέδου και βρήκε με δύναμη το κεφάλι του Κριστιάνο Ρονάλντο, δευτερόλεπτα μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου του ημιτελικού του ισπανικού Κυπέλλου